Юрій Капрін, мешканець Солом»янського району
« Ну спочатку були думки, щоб там щось поліпшити, тут були сходи 111 сходинок до алеї. Тоді побачили, що сходи вивозять, руйнується, риється величезний котлован і люди почали бити тривогу .Коли почали звертатись до районної влади, районна влада почала відповідати, що вони не надавали дозволів ні на яке будівництво».
Солом’янський район має найменше в столиці парків та скверів. На одну особу тут припадає близько 8-ми квадратних метрів зелених насаджень. В середньому по Києву цей показник вдвічі більший. Мешканці району апелюють до радянських часів. В 71 році тодішня Київрада відвела під районний парк територію між вулицями Солом’янська, Волгоградська та Механізаторів.
Олег Андрос, представник молодіжного відділення Національного Екологічного Центру України
«Батиєва гора являє собою унікальний шматочок культури, тому що саме тут виявлені старовинні курганні захоронення. Тут виявлена ціла система старовинних поселень, які існували декілька тисяч років тому. Зараз на місці цих поселень без ніяких досліджень планується забудова «
Юрій Капрін , мешканець Солом»янського району
«Це улюблене місце відпочинку людей Солом»янського району. Але в 2004 року, саме в грудні найбільше рішень було прийнято щодо відводу земельних ділянок під будівництво в цьому парку. Завдяки цим рішенням територія парку скорочується на третину. Але тут є лукавство, тому що будуються дороги, інженерні комунікації і тому реально площа парку зменшується разів в три ».
Ось Генеральний план розвитку Києва до 2020 року. На генплані Солом’янський парк існує. Але насправді зелена зона навряд чи збережеться в нинішньому вигляді. І перший дозвіл на роботи будівельники отримали ще від старої київської влади. Тоді, коли царем та Богом столиці був Олександр Омельченко. Зараз в Києві інше посольство Боже.
Юрій Каплін , мешканець Солом»янського району
«Коли Черновецький був депутатом ВР колишнього скликання і виставив свою кандидатуру на пост мера, він навіть підписував декілька запитів до прокуратури, до Омельченка відносно забудови цього парку. А зараз коли він став мером, ці ж документи у нього лежать і він їх не розглядає.»
Серед чиновників, які дозволили будівельні роботи люди називають також керівника державної адміністрації Солом’янського району Івана Сидорова. На відміну від оточення мера Черновецького, він погодився викласти свою позицію. Основна теза голови Солом”янського району – парк потребує реконструкції, але якщо люди її не хочуть, ми не будемо її здійснювати.
Іван Сидоров, голова Солом»янського району
«Колись територія парка була понад 46 га. І коли громадські слуханян були, то пропонували десь залишилось 27 га. Люди мені сказали мені, нам, всі хто був , все моє оточення було на громадських слуханнях, ніби ви хочете узаконити межі, щоб потім віддати під будівництво. Я такої мети абсолютно не преслідував. Тоді я сказав і людям, і собі – уходимо з ландшафтного парку»
Місцева влада припинила реконструкцію парку, так і не розпочавши. Але зовсім інакше поводять себе бізнесмени-будівельники. Перший об’єкт – вулиця Солом’янська 15а. Тут господарює компанія «Панорама СВ». Один з її засновників Гусаков Володимир Миколайович є також головою спостережної ради відкритого акціонерного товариства «Трест «Югозаптрансбуд»». На його Інтернет сторінці і розміщене повідомлення про будівництво елітного будинку площею 29 тисяч квадратних метрів. Ми телефонували пану Гусакову з проханням про інтерв’ю. Він відмовився викласти свою точку зору на камеру. В телефонній розмові керівник компанії зазначив, що всі дозволи на роботи є, так само як і згода місцевих мешканців. Але чи дійсно місцеві мешканці погодилися?
Володимир Неймош, член комітету мікрорайону «Батиєва гора»
«В мене за спиною видно будівництво по вулиці Солом»янській 15, де раніше був вхід у цей ландшафтний парк. Незважаючи на всі протести, які виказує місцева громада, на всі звертання до адміністрації, як районної так і міської,і проводились пікетування , на яких люди висловилися проти цього, як бачите, йде інтенсивне будівництво і йде активна підготовка на інших ділянках».
«Проти» будівництва по вулиці Солом’янській ще 22-го липня 2005-го висловились приблизно 450 квартирантів. «За» – 10 осіб. 1 листопада 2005-го збори представників територіальної громади збирають підписи однієї тисячі чотирьохсот тридцяти трьох людей. Люди вимагають від Київради скасувати свої рішення про землевідводи. Заяву мешканців Київрада досі вивчає.
Тімур Ібрагімов, мешканець Солом”янського району
“У нас модно говорить, что у нас демократическая страна, но демократия – это власть большинства.Если мы собираем не один раз свыше тысячи подписей и официально регестрируем в порядке местной инициативы, то по закону Киевсовет обязан рассмотреть, причем с обязательным участием членов инициативных групп.До сих пор ничего не рассматривалось .Вопрос не в том, что конкретный винтик из района «против». Против людей система».
Звичайно, існує рішення Київради від 16 червня 2005-го «Про порядок громадського обговорення містобудівної документації». Але цей документ тільки зобов’язує розглянути думку мешканців на сесіях депутатів районної або міської ради. І місцева влада вислуховує громадян, але рішення ухвалює своє. Як правило, на користь того, за ким стоять великі гроші.
Каплін Юрій , мешканець Солом»янського району
«Люди, які розуміються на архітектурі, розуміють, що парку тут не залишиться. Може буде аллейка .Згідно законів, в парковій зоні як виняток дозволяються будувати тільки об’єкти для відпочинку і для спорту. І цей виняток може тільки освятити або Верховна Рада, або Кабінет міністрів. Але у зговорі керівництва міста і району закони ігноруються».
Компанія «Панорама СВ» нам повідомила, що має позитивне рішення зборів мешканців мікрорайону. Тих, хто протестує ,бізнесмени називають найманцями з інших мікрорайонів. Їх ніби-то привозять місцеві депутати з метою шантажу будівельного бізнесу. Конкретних фактів шантажу нам не навели.
Коли ми спілкувались з мешканцями Солом’янки, почули абсолютно інше. Так слухання були. Їх проводили в школі номер 43, але чомусь місцевими мешканцями були … будівельники. Дивно і те, що учасники зборів відмовились засвідчити своє місце проживання.
Тімур Ібраімов , мешканець Солом”янського району
« Ну нагнали строителей, явно, причем я вышел на трибуну и говорю, ну если вы говорите, что здесь все местные жители, то давайте сделаем маленький перерыв. У кого нету паспорта, сходит домой за паспортом, принесет, посмотрим кто, где живет. Категорически отказались это делать и роботы подняли руки».
Схожі аргументи нам навели в компанії «Київреконструкція». Вони зводять свій будиночок неподалік, на Солом’янській, 17а. Представники «Київреконструкції» теж відмовились від інтерв’ю. В компанії, щоправда, нам надали копії дозвільних документів на будівництво. А також повідомили про проведення двох громадських обговорень, на яких громадяни погодились з будівництвом і реконструкцією парку. Громадян ніби-то підкупило рішення компанії поруч з будинком за власний кошт побудувати новий корпус інфекційної лікарні.
Про те, як проводились обговорення – розповідають опоненти будівництва.
Олег Андрос,представник молодіжного відділення Національного Екологічного Центру України
«Більшість представників це були представники місцевої лікарні, зовсім невідомі особи, які голосували за забудову. Було сказано, що інвестор веде будівництво на території лікарні в обмін на те, що він обіцяє нібито побудувати новий корпус інфекцйної лікарні. Дані слухання фактично не відбулися. Не були попереджені мешканці. Не було оголошено вчасно про слухання , не велася реєстрація присутніх».
Віктор Заблоцький
«Київреконструкція» надала нам досить дивні підписні листи мешканців прилеглих до парку вулиць. На цих паперах громадяни висловлюють “одобрямс” відразу з 3 питань – реконструкції парку, будівництва будинку по вулиці Солом’янська , 15а і будинку 17а на цій же вулиці. Питання реконструкції парку – це парафія місцевої райдержадміністрації, будівництво будинку 15а веде компанія «Панорама СВ», і тільки за третій пунктик, будинок 17а – відповідає «Київреконструкція». Виходить, що підписи одночасно збирали і чиновники, і представники 2-ох будівельних компаній. Дивне поєднання інтересів.
Декілька граматичних помилок на підписних листках доводять, що насправді громадяни підписували папери тільки під одним рішенням. Наприклад, в анкеті слово будинок написано в однині, а не множині. Який будинок мається на увазі 15а чи 17а? У нас також є документ, де громадяни відмовляються від своїх підписів і називають їх підробкою.
Володимир Неймош, член комітету мікрорайону «Батиєва гора»
«Були зібрані збори мешканців буцімто в приміщенні лікарні №4 і все було проведено як обговорення плану забудови, а одночасно як план будівництва нового корпусу лікарні. Але питання ставилося таким чином – хочете мати новий корпус – інвестор вам збудує, але за це дайте йому територію парку , і тоді інвестор збудує будинок і лікарню. На обговорення були залучені працівники лікарні».
Але найцікавіше в цій історії те, що результати лікарняних слухань не визнає той же голова держадміністрації Солом’янського району Іван Сидоров. Така позиція не стала будівельникам на заваді. Вони подали до Господарського суду Києва позов на райдержадміністрацію і виграли його. Однією з підстав задоволення позову названо те, що позивач належним чином провів громадські обговорення.
Іван Сидоров, голова державної адміністрації Солом’янського району Києва
«По «Київреконструкції» є рішення суду, яке зобов»язало нас підписати ордер на початок будівництва. Я до себе керівників запрошував і не один раз, я проводив зустрічі з усіма інвесторами і громадськістю. Но роботи там розпочаті, а акцій протистояння там немає, хоча люди звертаються , що ніби то там були громадські слухання не зовсім достовірні».
Аргументи будівельників про те, що нинішній парк насправді таким не є, бо немає спеціального статусу ландшафтного парку, виглядають дуже сумнівно.
В розмові з нами голова райдержадміністрації навів ще один важливий аргумент того, чому і «Панорама СВ», і «Київреконструкція» повинні добудувати свої будинки.
Іван Сидоров, голова Солом”янської райдержадміністрації
«Інвестор, що стосується Солом»янської 17, 15, інвестор ще не збудував фундаменти, а він уже продав ці квартири».00:09:14 09:28«А там же не тільки надто заможні, є люди, які продавали свої квартири, батьки щось в селах попродавали, щоб своїм дітям купити квартиру і вони вже заплатили. 90 % на той час, ну більшість квартир на той час була продана, то як можна було зупипити будівництво?».
Певне, пан Сидоров щось наплутав, лякаючи нас сценарієм «Еліти-Центру». Оператори «Київреконструкції» нам повідомили – продаж квартир ще не розпочато.
Алло , «Київреконструкція» ?
Да-да .
Будьте добрі, мене цікавить квартира на Солом»янській 17 а .
Зараз продажу немає, продаж буде травень- квітень місяць.
А будинок ще не зданий ?
Тільки почалось будівництво , не то , що не зданий .
Ми спробували зрозуміти – чому план так званої реконструкції Солом’янського парку райдержадміністрація лобіювала, а зараз ніби-то стала на бік громадян. Ось документи на будинок, який планують звести в самісінькому центрі парку. Інвестор – компанія «Реалт-Інвест». Це угода від 2 серпня 2004-го року про взаємовигідну співпрацю між Солом’янською райдержадміністрацією та товариством з обмеженою відповідальністю «РіалтІнвест». Перша сторона обіцяє другій сприяти з землевідведенням. «РеалтІнвест» бере зобов’язання виділити Солом’янській громаді 5 відсотків квадратних метрів від загальної площі будинку. Майбутня адреса новобудови – вулиця Волгоградська 18а. Не проти забудови і державні охоронці довкілля.
Іван Сидоров, голова Солом”янської райдержадміністрації
“5% житла нам хочеться, району хочеться багатьом іншим, щоб ми вирішили, у нас же є випадки коли в однокімнатних квартирах живе 5-7 людей і ці люди стоять 10-20 років стоять на черзі. І конєчно одне іншим не заміниш. Не буде там будівництва, не буде там 5 % , якщо інвестор в першу чергу не переконає мешканців, що там можна будувати”.
Ральчук Ірина , мешканка Солом»янського району
«Мы знали, что вроде бы управление дало согласие на землеотвод, вдумайтесь управление охороны навколишнього середовища, которое по своей сути должно защищать зеленые зоны и парк, дает согласие. Мы решили что єто клевета и написали им запрос.Там например указано, что «Дилянка 0,75 га ,.., из этой всей территории сносится , как оказывается, всего четыре дерева – три липи добрі і одна липа не дуже добра. А остальные 670 деревьев сдаются на зберігання ТОВ «Риалтинвест». Как можно зберегти 670 деревьев, если эта вся территория будет практически вся вырыта?!».
Віктор Заблоцький
За різними даними на цьому місці інвестор планує звести будинок чи то на 16, чи то на 24 поверхи . Плюс підземний паркінг. Місце чудове. Це найвища точка парку і одне з найвищих місць Києва. Отримати дозволи на будівництво та організувати народні підписи на підтримку споруди – не проблема. Питання в іншому, а раптом хатинка таки сповзе донизу. Що тоді робити?
Але здоровий глузд затьмарений бажанням заробити швидкі та великі гроші. Ось ринкові ціни на квартири інших компаній, які будуються поблизу. У житловому комплексі «Времєна года» на перетині вулиць Механізаторів і Кудряшова 1 квадратний метр коштує 2700 доларів. І висока рентабельність виробництва дозволяє будівельникам заробити грошей собі та тим, хто видає дозволи. Будівельні стандарти та закони – це ж папери. Їх завжди можна правильно оформити.
Володимир Бондаренко, депутат Київради
«Є чотири види земельних ділянок, які знаходяться під повним табу, їх не можна відводити – це земельні ділянки в історико-охоронних зонах, це земельні ділянки в зелених зонах біля водних артерій, берегових ліній, це земельні ділянки в інженерних коридорах, де проходять основні траси і трубопроводи,і це зелені ділянки прибудинкових територіях уже збудованих споруд. По всіх чотирьох напрямках в Києві Київрада нинішнього скликання внесла новації, дуже серйозні новації, які чомусь не враховують оці вимоги».
За умов тотальної корупції знайшла продовження історія з уже легендарним будинком по вулиці Грушевського 9а. Попри бажання президента Віктора Ющенка, цю хатинку не тільки не знесуть, але зроблять ще більш ошатною. В лютому депутати Київради ухвалили рішення продати компанії «Хрещатик Інвестбуд» земельну ділянку по вулиці Січневого повстання, 1. За цією адресою розташована Київська військова комендатура,майно Міністерства оборони України.
Андрій Лисенко, речник Міністерства оборони України
«Ситуація з продажем території, де знаходиться комендатура міста Києва , це взагалі більш як абсурдом не назовеш, тому що неможливо собі уявити, що військовослужбовці, які ходять на службу у військову частину , раптом приходять, а їм кажуть : «Це вже не ваша військова частина».Зважаючи , що сьогодні надкритично низька заробітна платня у військовослужбовців, у них ще й відбирають місце служби. Ще трошки і ми вже будемо платити за те, щоб нас пустили на службу.»
Споруда, в якій міститься військова комендатура Києва, є частиною Київської фортеці. Це історичне місце і воно потребує реконструкції. Навіщо ця територія «Хрещатик Інвестубуду»? Відповідь проста. Хатинка українських можновладців по вулиці Грушевського 9а, де квадратний метр коштує 10 000 дол., потребує під’їздів.
Володимир Бондаренко, депутат Київради
«Вже давно крутиться дуже багато ділків спритних довкола цього об»єкту . Ще в часи, здається,керівництва міністерством оборони Марчуком, була здійснена бартерна операція, в результаті якої 216 квартир військовослужбовці отримали в Харкові, а комусь у руки перейшло не тільки це приміщення, а і вся територія.Потім я був особисто присутнім при вказівці Президента, коли він вимагав, щоб військова комендатура Києва повернулася з вокзалу, куди її виселили, сюди в зворотньому порядку».
Генеральна прокуратура ще в 2004 му році порушила кримінальну справу за фактом перевищення особами Міноборони своїх службових повноважень. Слідство триває і досі. Свого часу на сторону інвестора стали господарські суди, але минулого року Верховний Суд скасував їхні рішення. Тим не менше, нинішнє керівництво Міністерства оборони не може захистити свою власність. Тому що певні народні депутати, міністри та судді є сильнішими за іноземні армії. «Першому відділу» військові повідомили, що переїжджати не мають наміру,та й нема куди.
Петро Копил , експерт по земельних питаннях
«Я вважаю, якщо Київ майбутнє бачиться як і туристського центру . І наше місто це перлина архітектури, то знищувати будівлі , які є пам»ятками історії – це варварство . Я думаю, куди люди бдуть їхати , якщо позносили всі будинки».
Проти знищення комендатури і ветерани війни. Крім військової частини в цих стінах перебуває величезний архів з особистими справами всіх військових, які будь-коли служили на території України. Тут також зберігаються справи ліквідаторів аварії в Чорнобилі. Хто і куди перевезе ці матеріали?
Володимир Воронцов, генерал-полковник, Голова міжнародної Української Спілки учасників війни
«Это помещение для ветеранов войны и военной службы является родным домом, так как они здесь получают все то, что им положено в соответствие со статусом по социальной защите ветеранов войны и ветеранов военной службы и в том числе и последние почести, которые исполняет наша комендатура, находящаяся в этом здании».
Ні ветеранів війни, ні нинішніх військових керівництво Києва не чує. Міністерству оборони прозоро натякають – забирайтесь геть з під балконів нуворишів. Якщо подібну логіку розвивати, то цілком логічно було б знести Києво-Печерську Лавру та Парк Слави. Адже на цій території можна теж побудувати елітні хатинки з видом на Дніпро. Будівельне свавілля зупинити нікому, бо і суди, і прокуратура ,як правило, підтримують бізнесменів.
Володимир Бонадренко, депутат Київради
«Я не виключаю, більш того впевнений, що там іде спеціальний торг, в тому, що при забудові таким чином генпрокуратура відводить нібито для себе, а потім забудову здійснює інвестор і відраховує певну кількість квартир. Але скажіть мені де їх відраховують і скільки, тому що один будинок побудований на Печерську,займає приблизно 30 соток землі, на ньому можна заробити 80 мільйонів доларів сьогодні за один рік, на цих 30 сотках. Так от, якщо прокуратура відвела 30 соток і побудувала будинок і отримала там 3-4 квартири, то я уявляю які цифри там крутяться стосовно інших речей».
Віктор Заблоцький
Цифри крутяться немаленькі. І гонитва за будівельними доларами поступово знищує столицю України – місто з унікальною історією та ландшафтом. Київ – це візитівка держави. Щороку сюди приїздять мільйони туристів, намагаючись відкрити для себе нову європейську країну. Натомість влада хизується тим, що столиця ударними темпами забудовується хмарочосами. Так наче, тут Саудівська Аравія, або Об’єднані Арабські Емірати, де бедуїни рекламують свій пісок та розкіш.
Віктор Заблоцький пише:
" Натомість влада хизується тим, що столиця ударними темпами забудовується хмарочосами. Так наче, тут Саудівська Аравія, або Об’єднані Арабські Емірати, де бедуїни рекламують свій пісок та розкіш."
При желании можно сравнить: 2/79/ _content&task=view&id=272&Itemid=49 _content&task=view&id=2009&Itemid=1
http://tamirlan.ru/content/view/305
http://tamirlan.ru/index.php?option=com" rel="dofollow" target="_blank">http://tamirlan.ru/index.php?option=com
http://tamirlan.ru/index.php?option=com" rel="dofollow" target="_blank">http://tamirlan.ru/index.php?option=com
и убедиться,что строят в Эмиратах действительно на песках,а не в исторических центрах.
Вот и строили бы в Киеве все небоскребы на левом берегу Днепра.
ну, на правом берегу тоже песка достаточно...