Аскольдова могила – подорож крізь час
Частина коштів з прибутку буде передана на користь ЗСУ.
Київ – дивовижне місто, що зберегло чимало пам’яток стародавньої історії та культури. До таких пам’яток беззаперечно належить і вражаюче літописне місце, що розкинулось на дніпровських схилах, – Аскольдова могила.
Тут перетнулася історія різних епох, починаючи з Стародавньої Русі – часів Аскольда та Діра, середньовічного Пустельно-Микільського монастиря, згодом головним храмом якого став знаменитий Микільський військовий собор.
На початку ХІХ століття на території монастиря було створено некрополь та відбудовано цегляну церкву Святого Миколая. Некрополь знищили у радянські часи, а церква збереглася. Ми відвідаємо її та вклонимося чудотворній іконі Зарваницької Божої Матері. Ця церква – перша у Києві, яку відвідав 2001 року Папа Римський Іван Павло ІІ під час апостольського візиту до України.
Також побуваємо у підвальному приміщенні Миколаївської церкви. Тут знаходиться нещодавно відреставрована крипта.
Останньою будовою Аскольдової могили є сучасна дзвіниця, на якій встановлено третій у Києві механічний музичний інструмент – карильйон. Дзвони для нього були виготовлені в Нідерландах.
А ще нас чекає невелика прогулянка цим місцем та чудові краєвиди на Дніпро та Лівобережжя.
Та це не все: бо ми почнемо нашу екскурсію від станції метро «Арсенальна», тому по дорозі до Аскольдової могили нас чекає багато цікавинок.