Модерн. Чарівна епоха
«Бель Епок» – чарівна епоха – період з кінця 19 століття, золотий вік автомобілістів і повітроплавання, бульварів і кафе, кабаре і морських купань, час розквіту фотографії, народження сінематографа, появи метро і новітніх технологій.
Саме в цей період і Київ дуже змінюється: досить затишний і провінційний за кілька десятиліть він стає справжнім європейським містом, де працюють найталановитіші архітектори і з’являються розкішні будинки. Містом, де проходять величезні виставки та олімпіади, з’являється електричне
освітлення і перший електричний трамвай.
І якби мене запитали, в який період Києва в минулому я хотіла б потрапити, першим я б назвала період з кінця 19 століття до 1914 року. Це було чудове місто! І ми спробуємо його побачити!
І шлях наш буде усипаний квітами: адже лілії, латаття або іриси ми будемо бачити на стінах будівель і намагатися розшифрувати таємний сенс цих квітів. А ще лілія і троянда – улюблені квіти поетів символістів, а іриси часто з’влялися на картинах художників-символістів – і про них ми теж будемо з вами говорити.
Ми пройдемо з вами по декількох вулицях Печерська і зрозуміємо, що кожен будинок в стилі «модерн» – це окрема історія, яку нам хотів розповісти архітектор.
І ми побачимо:
- перший будинок Києва, побудований в стилі «модерн», будинок, який називають «Колиска духу»
- «Будинок з чаплями», «Будинок з маками» і будинок, де сховалася казка
- «Будинок з химерами», де знаменитий Городецький розповів нам не одну, а цілих дві дивовижних історії
- «Будинок вдови, що плаче», де плаче не вдова, а царівна – лебідь
- Будинок з назвою «Аркадія», де на фасаді збереглося панно – копія картини відомого художника-символіста
Ми побачимо, де стояла будівля цирку Крутікова в стилі «модерн», найбільшого цирку в Європі. І я вам покажу, де стояв знаменитий хмарочос Гінсбурга – найвищий будинок в імперії.
А ще я вам розповім, як киянка Надя Хазіна закохалася в поета Осипа Мандельштама і чому вона так любила білі лілії. І про те, які квіти любила Аня Горенко, майбутня Анна Ахматова, і скільки разів в Києві вона відмовляла Миколі Гумільову.
І ми з вами спробуємо крізь час побачити «бель Епок» – чарівну епоху Києва!