Від Золотих воріт до Львівської площі
Наш маршрут пройде по одному з дивовижних куточків старого Києва. Цей маленький шматочок міста – яскрава частина його багатовікової історії, давньої та новітньої.
У 11 столітті Ярослав Мудрий розширює межі Києва. Будуються нові оборонні вали та ворота, прокладаються вулиці.
Шляхи пересування по Києву стародавніх киян збереглися в напрямках сучасних вулиць – Великої Житомирської, Стрітенської, Рейтарської, Ярославів Вал.
Ми дізнаємося, що назви Рейтарської та Стрілецької вулиць походять від військових поселень чи слобід, що виникли тут після Переяславських угод із московським царем.
У ході екскурсії буде цікаво дізнатися, як Ярослав Мудрий стимулював киян до роботи на будівництві київських храмів і в якому монастирі закінчив своє нещасне життя останній син Володимира Великого, що залишився живим, князь Мстислав.
Ми пройдемо дворами, що бачили, поспішав до своєї коханої письменника Бориса Пастернака і будинок, з вікон якого для поета «в наметах каштанових» звучала музика Шопена.
Особняки, що дійшли до нас, розкажуть, як дружили сім’ї Лисенків і Косачів, які проживали тут поруч і як молода Леся Українка грала в любительських спектаклях разом з дітьми Миколи Лисенка.
Наостанок ми побачимо будинок-копію лікарні швидкої допомоги в Мадриді, а вхідні двері, що збереглися, в ньому копіюють ворота палацу Дожів у Венеції.
Нас зустріне «їжачок у тумані», а проводять «веселі дракони».
Маршрут та об’єкти показу: Золоті Ворота, вулиця Золотоворітська, Георгіївський пров., Брама Заборовського, вулиця Рейтарська, частково Стрілецька вулиця та дворик між ними, «музичний будинок», будинок Лисенків та будинок Лесі Українки, будівля колишньої лікарні швидкої допомоги та колишнього Земства, Львівська площа