Прогулянка вулицею Шота Руставелі
Частина коштів з прибутку буде передана на користь ЗСУ
Серед відомих київських вулиць з їхньою прекрасною архітектурою та захоплюючою історією гідне місце займає вулиця Шота Руставелі – колишня Мала Васильківська, яка з’явилася на карті нашого міста майже 200 років тому.
Наприкінці ХІХ століття на Малій Васильківській були зведені дві синагоги, споруджені двома братами – «цукровими королями» Лазарем та Львом Бродськими.
Хоральна синагога, побудована за проектом відомого київського архітектора Георгія Шлейфера, стала однією з архітектурних перлин Києва та практично перетворила Малу Васильківську на головну єврейську вулицю у центрі міста.
Протягом часу та руйнівних подій ХХ століття не вдалося знищити старовинну забудову вулиці. Сьогодні на вул. Шота Руставелі 26 будівель мають статус пам’яток архітектури та історії. Вона рясніє архітектурними стилями від барочно-ренесансних форм до модерну. Проекти цих будівель створювали такі великі київські архітектори, як Володимир Ніколаєв, Андрій-Фердинанд Краус, Йосип Зекцер. Помилуємося їх творіннями.
Сучасність, звичайно ж, привнесла вулиці свої риси. Головним серед них став скульптурний сквер «Шота Руставелі» з пам’ятником видатному грузинському поетові та мислителю XII століття. Сквер на тлі чудового муралу із зображенням забудови старого Тбілісі виглядає дуже привабливо.
Зовсім поряд, починаючи з 2000 року, ведеться величезне будівництво – зводять Свято-Троїцький храм, який має повністю відтворити не лише церкву, знищену у 1930-х роках, а й весь комплекс споруд, що існували тут із 1856 року.