Заглядаючи у вікна. Велика Житомирська, будинки та люди
Велика Житомирська, будинки та люди
Стародавня вулиця, що з’явилася ще за князівських часів – наче живий організм.
Миготять роки, складаються в десятиліття та століття, екіпажі змінюються конкою, потім трамваєм, автомобілями, на місці старовинних садиб виростають ряди прибуткових будинків, їх розсувають плечима новороби зі скла та бетону.
А вулиця живе, поглядаючи на нас, заклопотаних і вікно своїх будинків, що вічно поспішають.
Сьогодні ми зможемо подивитись у очі-вікна Великої Житомирської, спробуємо уявити собі: що за люди жили за ними? Про що вони говорили та мріяли? Чого боялися? Що носили? Як розважалися? Чим заробляли життя?
Ми згадаємо тих, хто будував цю вулицю, і тих, хто на ній жив і творив, почуємо історії кохання та зради, поговоримо про дивовижні повороти доль. Знайдемо найменший у світі пам’ятник Тарасу Шевченку та подорожуючу церкву, розкриємо таємниці українського Штірліца та зачарованого стародавнього собору. Здивуємося тому, як події, що відбувалися тут сто років тому, постійно несподівано перегукуються з днем сьогоднішнім.
Ми поговоримо не просто про наших знаменитих співвітчизників, а про живих людей, які зовсім недавно дихали, ходили, сміялися, співали та плакали за вікнами будинків, до яких ми підійдемо. Здається, трохи уяви – і ми почуємо їхні кроки та голоси. Це не «легендарні особистості», а реальні люди, про характери та вчинки яких збереглося безліч свідчень, тож ми розповімо лише справжню правду.
Що ми побачимо: Київське реальне училище, Присутні місця та пожежну частину з каланчою, Будинок релігійно-просвітницького товариства, прибуткові будинки архітекторів Михайла Бобрусова, Йосипа Зекцера, Олександра Кривошеєва, Володимира Ніколаєва, Будинок лікарів, Сквер київських інтелігентів, кінотеатр “Ліра”.