Замовлення екскурсій

з 10.00 до 19:30 щоденно

Замовити онлайн

place

Статті

Український клуб

«Український клуб»  — літературно-художня громадська організація, утворена 1908 року в Києві. Ініціатором створення був Микола Лисенко. Клуб об’єднував діячів української культури. Закритий міською владою 1912 р., продовжив цього ж року своє існування як клуб «Родина» до 1918 р.

Софіївська вулиця

Вулиця у Шевченківському районі Києва. Вулиця виникла на стародавньому, відомому з часів Київської Русі, Іванівському шляху від Софійського собору до оборонної системи довкола міста. Під сучасною назвою відома з кінця XVIII століття, на плані міста 1803 року, складеному архітектором Андрієм Меленським, зазначена під нинішньою назвою.

Лядські ворота

Перші ворота, названі Печерськими або Лядськими, були повністю складені з дерева в 30-х роках 11 ст. Побудовані за указом Ярослава Мудрого в південній частині княжого Києва вони відігравали важливу роль, нарівні з Золотими і Львівськими. У літописах ж, згадки про південні Лядські ворота Києва відносять до 1151 року. Відповідно до літописів їх часто називають «шляхом в землю печенігів». Оскільки їх розташування дійсно було звернуто до самого …

Пам’ятник Сергію Параджанову

У 1997 році в Києві створений Фонд Сергія Параджанова і на території Національної кіностудії імені Довженка кінорежисерові Параджанову відкритий пам’ятник.

Сад Олександра Довженка

Сад з яблунь та груш був посаджений навесні 1927 року, коли тут розпочиналося будівництво кінофабрики Всеукраїнського фотокіноуправління(ВУФКУ). Ініцатором створення парку став кінорежисер Олександр Довженко, який долучив до висадки дерев майже всіх працівників кіностудії. Сад плодоносить до цих пір.

Садиба Міхельсона

Будинок є частиною садиби відомого київського бізнесмена та громадського діяча Ф.Г. Міхельсона. Первісно домоволодіння №35 та 37 належали різним власникам, були об’єднані, коли опинилися у власності Міхельсона. Історія садиби №35 простежується з 1860-х років, одним з перших її власників був П.Г. Іванов. На час продажу бізнесмену ділянка була забудована дерев’яними малоповерховими спорудами. В будинку №35А до революції жили відомі вчені: …

Замок барона Штейнгеля

Замок барона — комплекс з особняка, флігеля і парка барона Рудольфа Штейнгеля, батька генерального секретаря торгівлі й промисловості Центральної Ради і посла Української Держави у Берліні Федора Штейнгеля. Київські екскурсоводи вважають особняк однією з перлин Кудрявця.