Сюди вам буде цікаво не лише зводити друзів, що приїхали з інших міст чи країн, а й сходити самим.
Саме тому INSIDER підготував для вас підбірку з п’яти маловідомих музеїв Києва, які обов’язково варто відвідати киянам та гостям столиці.
1. Музей іграшки
Адреса: Кловський узвіз, 8
Режим роботи: Вівторок-П’ятниця 10:00-18:00
Субота 10:00-17:00
Вартість вхідних квитків: Дорослі — 10 грн. Діти, студенти – 5 грн.
Вартість екскурсії (група до 15 осіб) – 25 грн.
Сам музей розташовується в приміщенні школи, він невеликий – складається з трьох залів, але надзвичайно цікавий. Цей музей обов’язково сподобається відвідувачам усіх вікових категорій, а дорослим, можливо, навіть більше, ніж дітям. Адже тут ви знайдете усі такі до болю знайомі вам іграшки дитинства — гумових Чебурашку та крокодила Гену, механічного ведмедика, що бахкає тарілками, фарфорових та паперових ляльок, радянські залізні машинки і багато чого іншого. Ідучи сюди, захопіть хустинки, аби витерти самотню сльозинку з щоки, коли згадаєте своє «щасливе дитинство».
Тут зібрана колекція іграшок від 30-х років ХХ століття і до 2000-х років, а одна зала повністю присвячена етнографічним лялькам та українським народним іграшкам з дерева, глини, сиру, трави й соломи.
Деякі іграшки є справжніми раритетами. Наприклад, тут виставлені лялька та пупс-африканець, що належали сім’ї лікаря Богомольця, функціонуюча модель парового двигуна, іграшкова піонерська залізниця, конструктор «Червона площа» та перший радянський трансформер «Від коня до трактора».
Радимо відвідувати музей обов’язково з екскурсією, адже багато іграшок мають дуже цікаву історію — ви дізнаєтесь, чому раніше ляльок не можна було купати, як іграшка слугувала ідеологічним інструментом в Радянському Союзі, чому іграшки з Китаю не такі вже й погані та як виготовити самостійно українську народну іграшку з природних матеріалів.
2. Музей вторсировини
Адреса: вул. Степана Сагайдака, 112
Режим роботи:
Понеділок — П’ятниця 9:00-18:00
Вартість вхідних квитків:
Безкоштовно
Цей музей знаходиться на території Київської фабрики з переробки вторсировини «Київміськвторресурси» у двадцяти хвилинах пішої ходи від метро Лівобережна. Міський транспорт сюди навряд чи ходить, місцеві жителі ніколи не чули про цей завод, а тому вам доведеться самостійно відшукати його у далеких закутках Дніпровського району.
Аби потрапити до музею, необхідно звернутися до охоронців, і один з них проведе вас до експозиції, а також відповість вам на всі питання щодо виставки, оскільки саме охоронці в основному наразі підтримують функціонування експозиції.
Під відкритим небом зібрані старовинні речі – статуетки, ікони, бюсти Леніна, картини, піаніно ХІХ століття, перший номер газети «Правда» 1912 року, дерев’яні скрині та заступи, — все це було викинуте на смітник попередніми власниками і дбайливо збережене працівниками фабрики з переробки вторсировини.
Частина експозиції розташована під відкритим небом, а найбільш цінні експонати — в маленькому будиночку на території заводу. На жаль, більшість речей псуються під дією природних сил, адже спеціально обладнаного приміщення для них немає, хоча деякі з речей є справжніми раритетами минулих епох.
3. Музей авіації
Адреса: вул. Медова, 1
Режим роботи: Середа — Неділя 10:00-17:00
Вартість вхідних квитків: Дорослі — 20 грн. Діти, студенти — 10 грн.
Вартість екскурсії — 100 грн.
Цей музей вражає як красою, так і масштабністю своєї експозиції, проте тут рідко буває багато відвідувачів. Недалеко від аеропорту «Жуляни» знаходиться Музей авіації, де представлено більше 80 експонатів: пасажирські та бойові літаки, гелікоптери, авіадвигуни та різноманітна інша авіатехніка.
Тут є перший літак-розвідник, що був виготовлений в Україні, винищувач «Як», на якому «літав» Леонід Биков у фільмі «В бой идут одни старики», гідролітаки, бомбардувальники, експериментальні моделі, важкі транспортні гелікоптери та багато інших рідкісних експонатів.
Також є можливість за додаткові кошти зайти всередину та посидіти за штурвалом деяких літаків і гелікоптерів, щоправда не намагайтесь торкатись жодної з численних кнопочок на пульті авіакерування — у жіночки-наглядачки дуже гострий слух і дуже гучний крик.
Але, безумовно, музей вартий відвідування — тут буде надзвичайно цікаво як тим, хто щось розуміє в авіації, так і повним профанам у цій галузі.
4. Музей історії туалету
Адреса: вул. Рибальська, 22
Режим роботи: Вівторок — Неділя 10:00-18:00
Вартість вхідних квитків: Дорослі — 15 грн. Діти, студенти — 10 грн.
Вартість екскурсії — безкоштовно
Якщо ви любите історію, але вам нудно вкотре слухати про петрогліфи Кам’яної могили – сходіть в музей історії туалету. Екскурсії тут відбуваються на початку кожної наступної години і є дуже цікавими та пізнавальними.
Тут ви дізнаєтесь не лише захоплюючу історію розвитку вашого домашнього улюбленця, а й почуєте живописну повість про розвиток уявлень людини про гігієну від третього тисячоліття до нашої ери і до сучасних днів.
Тут ви дізнаєтесь, чому римляни любили обговорювати нагальні проблеми в громадських туалетах, звідки взялося слово «параша» і хто така людина-туалет. Ви дізнаєтесь, що ми зобов’язані Леонардо да Вінчі не лише його художньою творчістю – саме він вперше вигадав туалет зі зливом води, щоправда дуже випередив свій час і його ідеї залишились лише на папері.
Тут представлені вази, чаші та унітази різноманітних типів, розмірів та конфігурацій, і навіть є унітаз з зображенням Анатолія Борисюка, як би це дивно не звучало.
5. Музей залізничного транспорту
Адреса: 14 колія залізничної станції Київ-Пасажирський
Режим роботи: Понеділок — Неділя 9:00-18:00
Вартість вхідних квитків: Дорослі — 16 грн. Діти — 12 грн.
Вартість екскурсії — 70 грн.
Можливо, це буде відкриттям навіть для корінних киян, але цей музей сховався прямісінько на залізничному вокзалі столиці – він знаходиться на 14 шляху Південного вокзалу.
Музей залізниці буде цікавим для дорослих, адже більшість експонатів мають цікаву історію та історичну цінність, і для дітей, бо тут можна чіпати все руками, заходити в вагони, валятись на диванах, натискати всі кнопки та смикати важелі – тут немає суворих бабусь-наглядачок, які будуть стежити за вами своїм нищівним поглядом.
Тут ви зможете посидіти за столом, за яким був затверджений попередній текст угоди про об’єднання УНР та ЗУНР, зможете відвідати вагон-салон розрахований всього на двох осіб, в якому їздив на літній відпочинок до Криму Володимир Щербицький. Не забудьте також заглянути в міні-бар вагону особливого призначення та уявити себе Столипіним, що здійснює свою останню поїздку потягом до Києва, де буде убитий в 1911 році. Цей самий потяг пізніше брав участь у Брусилівському прориві, а пізніше возив Троцького, Калініна і Сталіна.
Можливо вам навіть пощастить, як журналісту INSIDERа, і ви зустрінете там чарівного сталініста, який вас не відпустить, допоки не розповість детально про особливості кожного потяга і не посвятить вас в декілька дивовижних конспірологічних теорій.
Як бачите, в Києві існує безліч надзвичайно цікавих музеїв, про існування яких ви, можливо, навіть не здогадувались. Не обов’язково проводити свої чергові вихідні у безцільному блуканні Хрещатиком — шукайте нових вражень, знайомств та відкривайте заново для себе своє власне місто.
Добавить комментарий