Міжнародний конкурс “Дніпровські перлини” стартував у вересні минулого року, на нього було подано 47 проектів із 23 країн світу. Міжнародне журі обрало 8 найкращих проектів, з-поміж яких відзначили три — володар першої премії отримає $20 тисяч, а другої (призначено дві других премії) — по $5 тисяч. Водночас, назвавши проекти-переможці, журі створило певну інтригу — про те, хто є автором (чи авторським колективом) стане відомо 27 січня.
“У минулому році ми проводили відкритий міжнародний конкурс на кращий проект благоустрою центральної частини Києва, і архітектори із різних країн світу представили чудові пропозиції, які ми будемо використовувати при впорядкуванні берегів Дніпра. Саме з цього і виникла ідея проведення аналогічного конкурсу, який би підказав нам, як найкраще використати рекреаційний потенціал островів, при цьому забезпечивши максимальне збереження природи”, — повідомив Головний архітектор міста Сергій Целовальник.
Серед міст Європи, які розміщені на берегах рік, Київ має унікальне природне середовище — зелені фактично недоторкані острови, які займають величезну площу. Саме на це в першу чергу звертають увагу закордонні архітектори, і вважають, що ця особливість має стати своєрідною візитівкою міста.
“Мені здається, що процес освоєння київських островів може зайняти багато років,— наголосив член журі конкурсу, архітектор, німецький урбаніст Лоренц Декслер. — Але дуже важливо, аби цей процес був добре керованим і відповідав головному завданню конкурсу — збереженню та розвитку зелених зон”.
Голова Київської міської організації Всеукраїнського товариства охорони природи Микола Щепець, який багато років очолював КП “Плесо” і безпосередньо долучився до створення заповідника “Дніпровські острови”, вважає величезним плюсом, що було проведено конкурс на цілісне бачення розвитку усіх островів міста. “Лише у такому випадку можна чітко вказати, де має бути цілковитий заказник, де не має ступати нога людини, а де можна організувати місця культурного відпочинку для киян, і прорахувати, яка для цього необхідна інфраструктура, адже не секрет, що на островах фактично нема жодних необхідних для цього інженерних мереж”, — наголосив Микола Щепець.
Водночас, як запевнив Сергій Целовальник, роботи, які перемогли у конкурсі, не обов’язково будуть втілені у життя. “Ми запросимо їхніх творців до розроблення уже конкретних проектів благоустрою островів, а остаточне слово буде за киянами. Проекти можна буде виносити, як запропонував голова КМДА Олександр Попов, на загальноміський референдум”
Добавить комментарий