Книжку присвячено українським монастирям як прадавнім центрам духовності, культури, освіти нашого народу, а також як видатним архітектурним ансамблям, з якими пов’язана історія України та окремих її регіонів. На сторінках книги розповідається про основні правила заснування, будівництва та устрою християнських монастирів, про їх благодійницьку та культурну роботу, про руйнування монастирських ансамблів за часів тоталітарного режиму у ХХ ст., про їх сьогоднішнє відродження.
Читаючи книгу, ви відправитеся у подорож найвідомішими й найстародавнішими монастирями всіх куточків і всіх конфесій України – Києво-Печерська, Почаївська та Святогірська лаври, вірменський монастир Сурб-хач у Криму, католицький Домініканський монастир у Львові, інші монастирі Києва, Луцька, Чернігова, Львова, Ніжина, Переяслава, Путивля, Полтави, Новгорода-Сіверського. Особливий акцент автор робить на тих історичних діячах та історичних подіях, які пов’язані з цими монастирями.
Автор «Українських монастирів» — Віктор Вечерський, відомий спеціаліст, архітектор і дослідник. Його внесок у справу збереження пам?яток архітектури України важко переоцінити. Ми завдячуємо йому та його колегам з Товариства захисту пам?яток культури тим, що можемо милуватися багатьма шедеврами архітектури, які були збережені завдяки його професіоналізму і активній громадянській позиції.
Видання проілюстровано рисунками автора, старовинними та сучасними фотографіями. Розраховане на всіх, хто цікавиться історією та культурною спадщиною України.
Кольорові ілюстрації, фото Виктора Вечерского:
Колегиум в составе Борисоглебского кафедрального монастиря в Чернигове
Николаевська церква на крейдяній скелі в Святогірській Свято-Успенській лаврі на Донеччині
Троїцький собор і надбрамний корпус у Почаївській лаврі
Собор і келії Троїцького монастиря в Межирічі
Собор і дзвіниця домініканського монастиря у Львові
Виктор Вечерский, фото В. Бреславца
Добавить комментарий