– Будинок з химерами – це справді винятковий архітектурний витвір, котрий багато років є окрасою Києва, тому на продовження серії «Пам’ятки архітектури України» Національний банк запустив в обіг пам’ятні монети номіналами 10 та 5 гривень із символічною назвою, – зазначила Тамара Лошманова, начальник управління нумізматичної продукції та маркетингу Нацбанку. – Їх випущено до 100-річчя від часу створення несподіваної за художнім задумом і новітніми конструкціями споруди та до 150-річчя від дня народження її автора – відомого архітектора й інженера Владислава Городецького
Дизайн монет розроблявся на конкурсних засадах, і перемогу здобули художники, котрі найкраще поєднали в ескізі постать Городецького та його архітектурний шедевр.
– Дизайнери запропонували кілька десятків ескізів, найкращі з яких обирала експертна рада. У результаті перемогла робота молодих митців Марії Скоблікової та Олександра Кузьміна. А гіпсові моделі монет виконали скульптори Свтослав Іваненко й Анатолій Дем’яненко, – розповіла пані Лошманова.
Пам’ятну монету «Будинок з химерами» номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла найвищої проби в кількості п’ять тисяч екземплярів, вартість кожної становить 575 гривень.
Але для тих, хто не має змоги заплатити таку суму, аби придбати бажаний експонат, існує інший варіант – монета номіналом 5 гривень, зроблена з нейзильберу (сплаву міді, нікелю та цинку). Випущена вона тиражем 30 тисяч штук і коштує лише 20 гривень.
Від початку року Національний банк увів в обіг 7 видів пам’ятних монет: «До 200 — річчя С . Гулака -Артемовського» (срібна, номіналом 20 гривень), «Володимир Вернадський» (срібна, номіналом 5 гривень), «1000-ліття Лядівського скельного монастиря» (срібна, номіналом 20 гривень) та інші.
– Найоригінальнішою з монет, випущених 2013 року, є, напевно, «Дрохва», яка надійшла в обіг наприкінці квітня. Її особливість полягає в тому, що під час її створення було вперше застосовано технологію тамподруку, тобто малюнок на монеті зображений у кольорі, – зауважила Тамара Лошманова.
До кінця 2013 року Нацбанком заплановано запустити в обіг близько 30 пам’ятних монет. З понад 500 пропозицій було обрано найцікавіші теми, пов’язані з історією та культурою Києва, наприклад 1025-річчя хрещення Київської Русі, 150-річчя Національної філармонії України, 100-річчя від дня заснування Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського тощо. А оскільки 2013 рік є також знаковим для спортивного життя країни, фахівці Нацбанку вирішили охопити й цю тему – будуть випущені пам’ятні монети, присвячені юнацькому чемпіонату світу з легкої атлетики, що проходитиме в Донецьку, та чемпіонату світу з художньої гімнастики, який відбудеться в Києві.
Запишите,пожалуйста,на следующую эксеурсию в дом с химерами,2 места 095-330-26-27 Анна