Похід до Святошинського лісу
Тимчасово недоступна з питань мінної безпеки.
Історію Святошиного можна почати з того, що цар Микола І провів на карті лінію і наклав резолюцію: «Быть по сему!» На півдорозі від Києва до Житомира дорога перетнула древні загадкові Змієві вали. Донині вздовж Брест-Литовського шосе через кожні 30 верст стоять поштові станції ХІХ століття. А через кілька десятиліть у цій місцевості з’явилися дачні селища: Шулявські дачі, Відрадний, Святошине, Катеринівка…
Пішохідна екскурсія тривалістю 4-5 годин, протяжність 15 км.
Місце збору: м. «Житомирська», на виході з першого вагону біля кас. Повернення – приміської маршруткою через Новобіличі до м. “Академмістечко”, вартість близько 15 грн.
Для участі обов’язкові зручне взуття, одяг по погоді, головний убір, бутерброди і термос. У теплу пору бажані засоби від комах.
Наша прогулянка почнеться зі скверу імені поета-дисидента Василя Стуса і невеликого Чорнобильського меморіалу. Пройдемо повз рибні ставки Святошинського рибгоспу. Наприкінці побачимо місця героїчної оборони 1941 року, оглянемо руїни ДОТів та меморіал оборони Києва в Романівці — передмісті Ірпеня. Згадаємо історію древньої Житомирської дороги, сіл Борщагівок, які розтягнулися вздовж річки Нивки, а також дачних селищ 19-20 століть. Вздовж Святошинських ставків заглибимося в ліс, де будемо зупинятися на мальовничих галявинах.
Над нашими головами будуть гудіти літаки – адже поблизу знаходяться славетний авіазавод імені О. Антонова, його льотно-випробувальна база в Гостомелі та аероклуб Чайка. Отже, згадаємо також досягнення української авіації.