Тур вихідного дня Гетьманська столиця Батурин — Козелець
08:00 відправлення туристичним автобусом від станції метро «Лісова».
10:30 прибуття до міста Козелець. Початок екскурсії.
Перша зупинка на екскурсійному маршруті — маленьке містечко Козелець. Почнемо екскурсію з собору Різдва Богородиці — однієї з найвідоміших споруд Чернігівського краю. Собор звела на знак вдячності за життєві успіхи своїх синів, та була в ньому похована Графиня Наталія Розумиха. Один з братів — Олексій Розумовський, став чоловіком російської імператриці Єлизавети. Другий син — Кирило Розумовський, став останнім Гетьманом України. У створенні іконостасу церкви за легендою, брав участь сам Растреллі.
У повісті «Княгиня» Т. Шевченко писав: Переклад:
14:00 прибуття до міста Батурин.
Батурин — особливе для кожного українця місто. Тут народилася ідея української державності, і тут же на тривалий період її було забуто. Місто було засноване в 1575 році польським королем Стефаном Баторієм (трансильванським угорцем Іштваном Баторі) і назване на його честь. Більше трьох століть тому Батурін був столицею Лівобережної України та свідком багатьох політичних інтриг, військових перемог і трагедій. Ще в 1669 році гетьман Дем’ян Многогрішний вибрав Батурин за свою резиденцію, потім звідси правив Україною Іван Самойлович, з 1672 по 1708 рік — Іван Мазепа, а з 1750-1764 рік — останній гетьман України Кирило Розумовський. Тому Батурин називають Гетьманською столицею України. 2 листопада 1708 року, місто було захоплене московським військом і повністю зруйноване. Відродив Гетьманську столицю Кирило Розумовський у 1750 році.
Приїхавши сюди у Вас буде можливість відвідати дивовижні місця, побачити історичні цінності і буквально розчинитися в історії, адже духом минулого тут пронизаний чи не кожен квадратний метр.
В незалежній Україні, Батурин почав відроджуватися в минулій величі. В 1994 році тут було створено Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», до складу якого увійшло 39 об’єктів унікальних пам’яток історії, археології та природи. Головною визначною пам’яткою Батурина є величний палац (1799-1803) К. Розумовського де створено Музей Гетьманської слави. У центрі міста височіє Покровська церква, а дорога від неї веде до дерев’яної Батуринської фортеці, зміцнення якої, за даними археологів, належать до XI ст. На території цитаделі — будинок гетьмана, скарбниця і дерев’яна замкова церква. Поруч з цитаделлю знаходиться Воскресенська церква, яка стала усипальницею гетьмана К. Розумовського. Це одне з небагатьох поховань українських гетьманів, яке зберіглося до наших днів.
18:00 відправлення до Києва.
21:30 Орієнтовний час прибуття до Києва.
У ціні враховано:
- Обслуговування комфортабельним автобусом за маршрутом;
- Супровід професійним гідом;
- Екскурсійне обслуговування;
вхідний квиток у Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» — 120 грн з людини.
Транспортний засіб проходить обов’язкову перед рейсову обробку (хімічну і миючу чистку, обробку поверхонь антисептичними засобами). В автобусі у вільному доступі знаходяться флакони з антисептиками і вологі антисептичні серветки. Обов’язковим є наявність і використання масок.
Тур організований разом із нашим партнером Богемія Сервіс.
У випадку відмови від екскурсії більш ніж за 24 години здійснюється 100% повернення вартості подорожі. Якщо клієнт відмовляється менш ніж за 24 години, здійснюється повернення 50% вартості подорожі.