З часом компанія «Оболонь» розвивалася і просувала свою продукцію, як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Принцип впровадження новітніх знань і технологій дозволив їй створити могутній сучасний виробничий потенціал.
Історія Пивзаводу «Оболонь» у датах:
1974 рік
У новому районі Києва Оболоні на березі річки Почайни, що є притокою Дніпра, проводиться намив майданчика для будівництва майбутнього Київського пивзаводу №3. Місце закладання підприємства було обрано не випадково. Проектування заводу здійснювали спеціалісти з Чехії. Вони ж і визначили, що м’яка та кришталево чиста вода юрського горизонту, величезні запаси якої було знайдено в цій місцевості, ідеально відповідає всім вимогливим критеріям пивоваріння. Цей фактор став вирішальним, і з того часу провідне українське харчове підприємство для виробництва своєї продукції використовує воду з власних артезіанських свердловин, що розташовані на території заводу.
1980 рік
Відбувається офіційне відкриття Київського пивзаводу №3, що було приурочено до 22 Олімпійських ігор, та випуск першої партії пива.
На підприємстві вводиться у дію цех розливу безалкогольної продукції.
1982 рік
На Київському пивзаводі №3 випускає свою першу продукцію новий цех розливу мінеральної води.
1986 рік
На базі Київського пивзаводу №3 створено Пивобезалкогольне об’єднання «Оболонь», до якого ввійшли також Київський пивзавод №1, Київський пивзавод №2 (нині пивзавод на Подолі) та Фастівський пивзавод.
1989 рік
На посаду Генерального директора пивобезалкогольного об’єднання «Оболонь», колектив обирає Олександра Слободяна.
Починається експортна діяльність підприємства, і вперше «Жигулівське пиво/ Zhiguli Beer» виробництва «Оболоні» надходить до споживачів Великобританії та отримує високу оцінку.
1990 рік
Колектив за ініціативи Генерального директора Олександра Слободяна бере підприємство в оренду з правом викупу.
1992 рік
«Оболонь» отримує приватизаційне свідоцтво Фонду Держмайна України №1, тим самим входить в історію як перше приватне підприємство незалежної України.
Відтепер вся продукція цього виробника випускається під торговою маркою «Оболонь».
Налагоджується випуск нового сорту пива «Оболонь темне».
1993 рік
Приватизоване підприємство отримує юридичний статус Закритого акціонерного товариства.
Вводиться в дію лінія розливу пива в пляшки ємністю 0,33 літра.
Враховуючи що ця інформація, навіть за редагування містить пі-ар, роблю її малим шрифтом, хоча для себе знайшов дешо цікаве
1994 рік
Вперше акціонерним товариством розпочато виробництво слабоалкогольного напою «Джин Тонік», тим самим не тільки в Україні, але й у Східній Європі започатковується ринок слабоалкогольних напоїв.
ЗАТ «Оболонь» стає власником законсервованого об’єкта незавершеного будівництва в м. Красилові Хмельницької області. Сьогодні це — дочірнє підприємство акціонерного товариства, що випускає під торговою маркою «Оболонь» мінеральну воду, безалкогольні та слабоалкогольні напої. У Красилові створюється перша оптово-торгівельна база ЗАТ «Оболонь». На сьогодні підприємство налічує дев’ятнадцять баз у різних регіонах країни, що реалізують продукцію акціонерного товариства.
1995 рік
У цеху розливу № 6 вводиться в дію перша в Україні лінія розливу безалкогольних напоїв у пляшки ПЕТ.
1996 рік
ЗАТ «Оболонь» стає співвласником ВАТ «Севастопольський пиво-безалкогольний завод» та ЗАТ «Бершадський пивокомбінат».
У цеху розливу №3 головного заводу стає до ладу перша і єдина на той час в Україні лінія розливу пива в кеги ємністю 50л для ресторанного бізнесу.
1997 рік
Вперше в Україні налагоджується випуск пива у жерстяних баночках.
ЗАТ «Оболонь» стає співвласником ВАТ «Охтирський пивоварний завод».
У продажу з’являється новий безалкогольний напій «Спорт».
1998 рік
В м. Чемерівці Хмельницької області створюється науково-виробнича асоціація «Нива Оболонь», що відтепер займається селекційною роботою, виведенням, випробовуванням, промисловим розмноженням насіння перспективних сортів ячменя та забезпечує ЗАТ «Оболонь» високоякісним ячменем.
На «Оболоні» вводиться в дію нове сучасне бродильне обладнання — циліндро-конічні танки (ЦКТ).
Починається випуск нового сорту пива «Оболонь Соборне».
Починається випуск пива у склопляшці NRW та безалкогольних і слабоалкогольних напоїв у жерстяних баночках.
1999 рік
Виходить на ринок безалкогольний напій «Живчик», що виготовляється з виключно натуральної сировини.
Уперше пиво розливається в 1 та 2-літрові ПЕТ пляшки і в 30-літрові кеги для ресторанного та барного бізнесу.
ЗАТ «Оболонь» стає офіційним спонсором футбольного клубу «Оболонь», що на той час грала у першій лізі професійної футбольної ліги України.
2000 рік
Налагоджується випуск нових видів продукції: пива «2000», безалкогольних напоїв «Кола Нова», «Оболонь Оранж АСЕ» .
2001 рік
Починається випуск безалкогольного напою «Живчик Унік», який замість цукру містить не менш солодку фруктозу. Цей напій повторив успішну долю свого попередника «Живчика».
Налагоджується випуск першого українського елітного пива «Магнат». Оболонські технологи розроблюють та впроваджують у виробництво слабоалкогольний напій «Шарм».
2002 рік
Починається випуск ще одного успішного напою серії «Живчик» — збагаченого бета-каротином «Живчик Лимон», корисні властивості новинки також високо оціняться споживачами.
У продажу з’являються нові сорти пива «Фан Клуб» та «Портер», негазований слабоалкогольний напій «Нестримна Мері», мінеральна вода «Оболонська плюс апельсин», напій «Бірмікс Лимон».
Починається розлив напоїв у нову тару ПЕТф 0,5 л («Кола нова», «Оболонська», «Шарм»).
ФК «Оболонь», провівши свій перший сезон у вищій лізі футбольної професійної ліги України, закріплює свої позиції.
2003 рік
Акціонерне товариство випустило пиво «Міцне».
На Фастівському пивзаводі було відзначено дві важливі події: відкриття нового цеху розливу та випуск першої партії справжнього пшеничного пива.
На ринок вийшли слабоалкогольні напої серії «Джинів»: «Пітахайя», «Лимон», «Грейпфрут», «Бірмікс Вишня», а також випущено 5л бочонок пива «Оболонь» та «Оболонь Безалкогольне»
Випущено першу партію нефільтрованого пива «Біле».
На ринок вийшов пивний коктейль з новим смаком
2004 рік
ЗАТ «Оболонь» розпочало випуск світлого пива «Класичне» у ПЕТ пляшці ємністю 1 л. До цього часу цей сорт пива розливався у склопляшку 0,5 л.
При розміщенні цього пивзаводу коритувалися Генеральним планом розвитку Києва. Пивзавод мав тут з'явитися ще наприкінці 1960-х. Олімпіада-80 гарний привід списувати на неї всі "досягнення". Але це на совісті сучасних дописувачів. І взагалі: щоб ми без чеських факівців робили? Можливо вони визначили ще й місцерозташування житлового масиву на 250 тисяч мешканців, щоб жили поруч з їхнім заводом? І яку Олімпіаду бажали проводити чехи у Миколаєві, де на той час будувався пивзавод "Янтар"? І останнє... Це фанклуб прихильників подільського чи оболонського пива?
Насправді інформації по пивзаводу №1 в мережі немає - треба буде на завод дзвонити.
А щодо фан-клубу. Хм. В києві 4 заводи пива. Поділ, Оболонь, Сармат, Славутич. Про останній писати нема чого - він збудований 2-3 роки тому. А пивзавод №1 та "Поділ" вже досить старовинні. Якщо є більше інфи про- я додам в пост.
Я думаю нема сенсу зайвий раз згадувати сьогоденну якість пивної продукції від Оболоні. За винятко хібащо Пілз та розливного нефільтрованого.
А ось що з першим пивзаводом. ПРо нього інфи мало і не по суті? Наскільки я зрозумів він в активах Сармату, але в тих й сайту нема...:(
Можливо. У сармата багато заводів, у т.ч., наприклад, і в Симферополі десь.
Мене більше хвилює подальша доля Подолу, бо дуже нав'язливі чутки про його закриття скоріше.
А Славутич, здається, має завод у Київі?
так, новий завод в районі Столичного шосе в промзоні