У багатьох країнах туристична індустрія є однією з найприбутковіших галузей світової економіки. Доходи від туризму там становлять до 10 % валового національного продукту. Київ поки що не може похизуватися такими досягненнями. Проте, за словами начальника управління туризму і курортів Головного управління комунального господарства КМДА Миколи Грицика, останніми роками в місті спостерігається позитивна динаміка росту. На підтвердження він наводить статистику: загальний обсяг туристичних потоків у Києві зріс з 1009,9 тисячі у 2004-му до 2031,904 тисячі у 2010-му (на 101,2 %), а надходження до бюджету — з 39,3 до 88,349 млн грн (на 125 %). На сьогодні в місті працює 2 257 туристичних підприємств, із них 1074 турагентів і 1183 туроператори. Минулого року столицю відвідало майже 280 тисяч іноземців і 323 тисячі туристів з України. Втім, зазначимо, що кияни охочіше виїжджають за кордон — в минулому році 1,5 млн мешканців столиці подорожували до інших країн, що на 40 % більше, ніж у 2009 році.
До Євро-2012 будьте готові!
Викликом для всієї туристичної галузі Києва стане проведення Євро-2012. За словами директора Асоціації лідерів турбізнесу України Артема Атояна, нині столиця не може запропонувати туристам якісний продукт: не вистачає інформаційного супроводу (зокрема спеціальних інформаційно-туристичних порталів), сертифікованих туристичних маршрутів, сервісу. Частково має розв’язати цю проблему відкриття 10 туристсько-інформаційних центрів. За словами Миколи Грицика, турцентри продаватимуть залізничні та авіаквитки, допомагатимуть у пошуку оренди тимчасового житла, надаватимуть безплатне під’єднання до Інтернету. В них гості зможуть взяти путівники, мапи столиці, буклети з найпопулярнішими екскурсійними маршрутами міста. До Євро-2012 розроблено 13 спеціальних туристичних маршрутів Києвом для гостей і вболівальників чемпіонату. Планується, що іноземні туристи матимуть можливість здійснювати самостійні прогулянки столицею у супроводі аудіогіда.
У місті з’являться нові готелі
За вимогами УЄФА Київ має забезпечити 7300 номерів у готелях категорій 3—4—5 зірок. Сьогодні з готелями, які працюють нині, вже укладено угод на 6 495 номерів, проте найбільший дефіцит становлять номери в 4—5-зіркових готелях (приблизно 3 тисячі та тисяча відповідно). До проведення чемпіонату Євро-2010 будують 9 готелів на 1683 номери, які заплановано ввести в експлуатацію до кінця 2012 року. З них — два 5-зіркових (“Фермент Готель Київ” і “Хілтон”), чотири 4-зіркових (“Холідей Інн, “Старо”, “Лейпциг” і готель на Оболонській набережній), три 3-зіркових (“Ібіс”, “Парк-готель Київ” і готель на вулиці Предславинській). Розміщати вболівальників Євро-2012 планують і в інших закладах — гуртожитках, теплоходах, базах відпочинку — усього маємо майже 90 тисяч місць.
Надалі міська влада має грандіозні плани. За Схемою розміщення готелів у Києві, до 2020-го заплановано побудувати 202 готелі. Тобто всього в місті діятиме 348 готелів різної зірковості та понад 66 тисяч номерів. Сьогодні на одну тисячу мешканців в столиці припадає 6 номерів, після реалізації їх буде 42, однак це все одно менше, ніж у Москві, Берліні, Лондоні чи Варшаві.
Києву потрібні автомаршрути та туристична міліція
Нагальною проблемою в туристичній галузі сьогодні є створення місць паркування, стоянок і зупинок туристично-екскурсійного транспорту, їх облаштування відповідними знаками та виділення окремої дорожньої смуги, вважає Микола Грицик. Адже затори в місті й відсутність таких місць створюють незручності для іноземних туристів. Надалі пан Грицик пропонує, як у багатьох європейських країнах, запровадити спеціальні двоповерхові автобуси з використанням лінгафону для ведення екскурсій іноземними мовами, з власними схемами руху та місцями короткочасних зупинок. Серед перспективних напрямків розвитку туризму — створення міського екскурсійно-методичного центру, циклу аудіоекскурсії по мобільному телефону та запровадження картки “Гість Києва”, власник якої матиме знижки на отримання екскурсій, проживання, харчування. Також пан Грицик пропонує створити в структурі ГУ МВС України в Києві спеціальний підрозділ туристичної міліції, яка б стежила за порядком на туристичних маршрутах, контролювала б якість надання послуг. У рамках круглого столу порушували питання кваліфікованих гідів, а також украй потрібних табличок і вказівників іноземними мовами, які б допомагали туристам орієнтуватися в культурному центрі міста.
довідка “Хрещатика”
Туризм Києва в цифрах і фактах
У минулому році найбільша кількість туристів прибула до Києва з Російської Федерації (89143 тис.), Німеччини (25365 тис.), Сполучених Штатів Америки (19188 тис.), Білорусі (13356 тис.), Італії (6989 тис.), Франції (6652 тис.).
Основні цілі відвідування Києва іноземними громадянами:
— відпочинок (169422 тис.);
— бізнес (78665 тис.);
— оздоровлення (23478 тис.).
У Києві розроблено 134 тематичних екскурсійних міських і заміських маршрутів (з них — 74 пішохідних, 54 автобусних, 6 теплохідних).
Найбільшим попитом у туристів і гостей міста користуються:
— оглядові екскурсії містом з відвідуванням Києво-Печерської лаври, Софійського собору, Михайлівського Золотоверхого собору;
— архітектурний літопис Києва;
— вулиці стародавнього Подолу;
— екскурсії Андріївським узвозом;
— теплохідна прогулянка Дніпром.
Найпопулярнішими країнами для українців-туристів у 2010 році були Туреччина, Єгипет, Греція, Об’єднані Арабські Емірати, Російська Федерація, Болгарія.
Своєю чергою столична влада має намір сприяти розвитку ділового туризму. “Для нас проведення міжнародних виставок і конгресів важливо ще й тому, що приїзд іноземних бізнесменів — це ще можливість додаткового залучення інвестицій у місто. Під час Євро-2012 Київ відвідає велика кількість туристів. Це шанс заявити про себе і дати потужний поштовх розвитку галузі. Ми готові вислухати всі пропозиції від інвесторів і компаній, що працюють нині на ринку туристичних послуг, і ввімкнути “зелене світло” всій дозвільній документації щодо об’єктів, пов’язаних із розвитком туристичної галузі”,— заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко. З метою залучення іноземних інвестицій 26—28 травня в столиці відбудеться “Перший міжнародний бізнес-форум Києва”.
Добавить комментарий