Почайна річка
Річка, права притока Дніпра. Назва походить від давньослов. «почайна» — вода, волога. Відома з найдавніших часів. Починалася на Оболоні, впадала у Дніпро між Поштовою площею і тепер. Пішохідним мостом. Протікала краєм Подолу, від Дніпра була відділена піщаною косою. За часів Київської Русі правила за гавань. Саме в П., побл. її впадіння у Дніпро, у 988 було здійснено історичне Хрещення Русі. На честь цих подій у 1802 — 08 роках над Хрещатицьким джерелом було збудовано пам`ятник Хрещенню Русі. У 1712 з`єднана а Дніпром спеціально проритим каналом. У 19 ст. після перепрямування основної течії Дніпра до правого берега в р-ні Подолу, роздільна коса була розмита і П. поглинув Дніпро. На місці верхньої течії П. лишився ланцюг озер на Оболоні. На Подолі існує вул. Почайнинська.
Глибочиця річка
Річка, урочище. Як річка відома з часів Київської Русі, протікала по території тепер. вул. Глибочицької, між вулицями Верхній і Нижній Вал, становила праву притоку р. Почайни. Побл. Житнього ринку до неї впадав струмок Киянка, що витікав з місцевості Кожум`яки. Первісно Г. мала густу мережу прилеглих до неї струмків та ярів, згодом засипаних під час заселення. Наприк. 18 ст. русло нижньої течії Г. було випрямлено, обваловано задля захисту довколишньої забудови від повені (звідси — назви вулиць Верхній і Нижній Вал), одержало найменування Канава, Канал або Помийник, оскільки сюди викидалися відходи гончарного, дігтярного і кожум`яцького виробництв. Канаву взято в колектор у серед. 19 ст., верхню течію Г. — у 1-й пол. 20 ст.
Либідь річка
Річка. Довжина — 14 км. Права притока Дніпра. Перетинає Київ від Поста-Волинського до Телички. Вздовж Саперної слобідки з 80-х рр. 20 ст. протікає в колекторі. Назва — від імені сестри засновників Києва Кия, Щека і Хорива. Згадана в літописі під 968 роком.
Почайна превратилась в озера по той же причине, по которой омельчала Лыбедь - строительство промзоны.
Кстати, на днях гулял возле Лыбеди.http://www.ljplus.ru/img/m/i/mik_kiev/Lybid.jpg" target="_blank" rel="nofollow">http://www.ljplus.ru/img/m/i/mik_kiev/th_Lybid.jpg" width="200" height="150" border="0">
да, мало что от неё осталось 🙁
А была вот такая... http://www.ljplus.ru/img/m/i/mik_kiev/Lybid-Old.jpg" target="_blank" rel="nofollow">http://www.ljplus.ru/img/m/i/mik_kiev/th_Lybid-Old.jpg" width="200" height="124" border="0">
хорошая речушка...
А еще помянуть бы Кловский ручей, Киянку, Скоморох (это только в центральной части)...
Киянка - это ручей на Поскотинке в районе улицы Смирнова-Ласточкина?
ага .. он щас по трубе течет .. его можно узреть через решетку в Кияновском переулке, который на Детинку ведет
На этой неделе будет статья про лыбедь.
к слову http://www.livejournal.com/community/interesniy_kiev/184173.html" rel="nofollow">Реки Города.Лыбедь.
ждём-с 🙂
Цiкаво! Спасибi! Але Либiдь - не сестра засновникiв, а одна з засновникiв. 🙂 Так бiльш politically correct :))
пожалуйста 🙂
ну, можно и так 😉
а кто может подсказать, где истоки этих трёх речек? где территориально они начинаются?
Либідь починається і здається одне єдине місце де тече не по трубах - це Відрадненський парк - або ще його називають Жовтневим або парк НАУ - там у нас озеро (що насправді є Либіддю... років 10 назад - там було чисто і суперово - там пройшло моє дитинство, а тепер там майже болото а на березі понатикали бичаче караоке! :(((((((
а там джерельце якесь?
що ти маєш на увазі? там (у нас на відрадному) бере початок Либідь і в парку вона у вигляді озера бо з однієї сторони труба та з іншої сторони озера теж труба... вода там стояча і річка перетворилась на озеро повне водоростей...над озером місточок (розвалений майже) і навіть є каменюка на якій і написано що тут бере початок річка либідь! отакої!!!
мені здавалося, що вона повинна з якогось джерела починатися...
ну приїзжай до парку - покопирсаємось у багнюці - пошукаємо джерельце - що ж треба, значить треба!!!! :))))))))))))
шось не хочеться!:)
От Почайны осталась цепь озер на Оболони, Глыбочица начинается поз землей в р-не ул. Глыбочицкой, а в Днепр впадает рядом с гаванским (аварийным) мостом.
Лыбидь имеет два истока: первый начинается в районе бульварара Лепсе, там где мост над скоростным трамваем. Хотя возможно что чуть ближе, в парке КИИГА. На землю выходит из под автопарка на ул. Зализничной.
Второй начинается на ул. Ушинского, на землю выходит там же, за полкилометра до радиорынка.
спасибо.
Чего из них действительно нет - так это Почайны.
Все остальные - есть, никуда не делись. Вот только видят их не все. 🙂
во-во! 🙂
поэтому это тпост и написан, чтоб заинтересовать людей, пускай поищЮт на досуге речки 🙂