Творець музею – київський лікар-кардіолог Ігор Понамарчук. Практично всі експонати були дивом врятовані. Войовничих атеїстів пережила, наприклад, величезна за розмірами ікона XVI століття зі сценами Страшного суду.


„На думку спеціалістів, відкриття цього музею — одна з найвизначніших подій у культурному житті України за останні двадцять років, — зазначила мистецтвознавець музею Олена Папета. — Відомому колекціонерові, бізнесмену та меценату Ігореві Понамарчуку вдалося зібрати близько трьохсот ікон. Ця колекція включає в себе сто поширених іконографічних сюжетів. У колекції Ігоря Понамарчука багато іконографічних образів Богородиці. Є декілька сюжетів, на створення яких вплинув розвиток західноєвропейського мистецтва, такі як „Коронування Діви Марії”. У колекції представлена велика кількість зображень Іісуса Христа. Найбільш поширений образ, на якому зображено Спасителя, поруч Діву Марію, а з іншого боку — святого пророка Іоанна Предтечу. Багато наших ікон присвячено різним фрагментам із „Житій святих”. А серед образів великомучениць можна виділити зображення святої Варвари, Параскеви та святої Катерини”.
Музей Понамарчука – заклад неприбутковий. Навпаки, як стверджує його автор, утримувати музею збитково. Ігор Понамарчук уже відіслав листа до Міністерства освіти, столичного відділу освіти з запрошенням безкоштовно відвідувати музей школярам і дітям дошкільного віку. На жаль, поки що юних і маленьких відвідувачів нема.