Майже сотня гривень необхідна, аби задовольнити потреби в їжі шимпанзе, трохи більше треба викласти для горили – майже 159 гривень. Із птахів, наприклад, найдорожче утримувати африканського марабу – майже сорок гривень щодня. Тож прогодування близько трьох тисяч звіряток зоопарку місту обходиться недешево. Саме тому співробітники закладу закликають спонсорів та всіх небайдужих містян піклуватися про копитних, хижих, літаючих і плаваючих. Нещодавно тут оголосили пошук меценатів, котрі можуть надавати кошти на їжу та частково на утримання тварин. Інакше кажучи, за договором будь-яка юридична або фізична особа може взяти під опіку звіра, птаха чи рибу, які йому до душі.
– Таким чином, – пояснює заступник гендиректора звіринцю Олена Ніколайчук, – ми вирішили відродити спонсорську діяльність, яка існувала впродовж усієї історії зоопарку, але останнім часом якось «заглухла». По-перше, така програма опікунства допоможе розв’язати хоч деякі з багатьох проблем, наявних у закладі. Приміром, після зими, коли відвідувачів у робочі дні можна було на пальцях перелічити, утримувати тварин вельми нелегко. Крім того, чимало з них потребують капітального облаштування вольєрів і кліток. А по-друге, це благородна справа, чудова нагода для людини зробити свій внесок у добре діло та пишатися цим.
На сьогодні своїх опікунів знайшли лише сімейство зубрів – Мирон, Марта, Міра та Міраж, а також дикобраз Лафасик. За словами Олени Ніколайчук, слоном Хорасом зацікавилася компанія, що виробляє фарбу. Деякі фірми розглядають можливість опікунства над хижаками, котрі є емблемами їхнього бізнесу. А перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак виявив бажання стати меценатом для європейських рисей – Кунака й Ріккі. Німкеня, яка мешкає в столиці, хоче опікуватися зеленою мартишкою, а одна юна киянка прагне, аби їй віддали під опіку павичів. До речі, саме птахи наразі є найпопулярнішими у фізичних осіб, котрих зацікавила ця програма.
Опікун зможе розмістити свої іменні дані на вольєрі свого улюбленця, давати імена його новонародженим діткам, а також безкоштовно відвідувати зоопарк.
Цікаво, що свого часу меценатами столичного звіринцю були архітектор Владислав Городецький, власник заповідника «Асканія-Нова» Фрідріх Фальц-Фейн, художник Сергій Світославський та імператор Микола ІІ.
Якщо ви захотіли стати опікуном будь–якої тварини, телефонуйте за номером (067) 401-64-23
Добавить комментарий