У 1758 р. при церкві Рівноапостольних царя Костянтина й матері його цариці Єлени, що на Подолі, було зведено триярусну цегляну дзвіницю з галереєю у стилі бароко за проектом видатного українського архітектора XVIII ст. І. Григоровича-Барського. На другому її ярусі було освячено каплицю на честь новоявленого святого Димитрія Ростовського.

У 1865 р. з метою розширення до дзвіниці було прибудовано теплу двоярусну трапезну трапезну церкву з трьома напівапсидами зі сходу і невеликою банею над вівтарною частиною, що була освячена на честь святителя Димитрія Ростовського. На першому поверсі храму тоді була влаштована церковнопарафіяльна школа, а згодом Димитріївська церква перетворилась на значний духовно-освітній осередок Подолу.

 

На початку 1930-х років у період посилених гонінь віруючих церковна громада храму Святих Рівноапостольних царів Костянтина і Єлени була ліквідована, храм зруйновано, верхні яруси дзвіниці і баня Димитріївської церкви розібрані. Будівля Димитріївського храму довгий час використовувалась як складське приміщення. У 1948 р. після того, як коштом церковної громади було відремонтовано фасад і дах храму, у церкві були відновлені богослужіння. Настоятелем храму до його закриття був о. Никон Сліпенько.

Восени 1965 р. релігійну громаду Димитрієвської церкви було ліквідовано, а у приміщенні храму обладнано шкільний спортивний зал [ про це до цього часу нагадує специфічна дерев’яна підлога та пластикова стеля ], що був донедавна з’єднаний з будівлею школи критим одноповерховим переходом. Міжповерхові перекриття у храмі під час реконструкції будівлі були розібрані. Понад 40 років святиня знаходилась у полоні, допоки не з’явилися небайдужі люди, які відчули біль храму і не залишилися осторонь.

 

Просвітницька діяльність дитячого хору привернула до проблем Димитріївської церкви увагу небайдужих людей, які вивчаючи багатогранну духовну спадщину святителя Димитрія Ростовського та знайомлячись з історією Димитрієвської церви, об’єдналися у релігійну громаду на честь святителя Димитрія Ростовського, яка була зареєстрована 20 червня 2001 р.

Громада має такі святині: Ікону Святителя Димитрія Ростовського з часткою мощів святителя (з Ростова Великого), Ватопедську Ікону Божої Матері з часткою мощів святителя Луки (Войно-Ясенецького), ікону великомучениці Катерини та інші ікони, подаровані священиками та мирянами. Зібрано значну бібліотеку духовної літератури, розроблено і діють багато храму у Свято-Іллінській церкві.

 

Богослужіння: щоденно з 9-00 до 18-00. Неділя: з 8-00 до 15-00

Адреса: вул. Щекавицька, 6/8 (або вул. Фрунзе 8/6).
Тел.: +380 (44) 332-2682

Вінчання проводяться по понеділкам, середам, п’ятницям та неділям за попереднім записом.
Хрещення — щоденно за попереднім записом.