Презентована книга Віктора Вечерського розповідає про дерев’яні храми — історико-мистецький феномен всесвітньо-історичного значення, який невблаганно відходить у минуле і зникає на очах нашого покоління. За висновками авторитетних зарубіжних вчених (Б. Флетчер, Й. Стржиговський та ін.) українська дерев’яна церковна архітектура не має аналогів серед будівничого мистецтва інших народів світу. Вона не подібна навіть до дерев’яної архітектури наших сусідів — поляків, словаків, росіян. У книжці розповідається про найзнаменитіші храми України, цікаві історичні події та видатних людей, пов’язаних з цими храмами, про їх збереження та реставрацію, про українські музеї просто неба, які є чи не єдиним засобом зберегти ці пам’ятки. Книжка розбиває усталене уявлення про те, що унікальні дерев’яні храми були і є тільки в Карпатах — вони не лише були, а й збереглися на всій території України.
Микола Кучерук. Голова Державної служби з питань національної культурної спадщини
На заході було презентовано унікальне слайд-шоу, в якому ілюструвались фотографії зруйнованих, відреставрованих та збережених дерев’яних храмів. У програмі прозвучали виступи запрошених гостей – знаних науковців, істориків, архітекторів та мистецтвознавців, а також представників урядових організацій з Міністерства культури, Мінбуду, державної служби з питань національної культурної спадщини, Управління реставрації пам’яток регіонального розвитку і будівництва.
Автор книги “Українські дерев’яні храми”, Віктор Вечерський, – науковець, кандидат архітектури, заслужений працівник культури України, дійсний член ICOMOS (Міжнародна рада з питань пам’яток і визначних місць), заступник голови двох експертних рад – Мінкультури і Мінбуду. Це вже далеко не перша його праця в галузі архітектури та історії. Його попередні твори: „Историко-архитектурные предпроектные исследования городов Украины”, Державний реєстр національного культурного надбання (пам’ятки містобудування і архітектури України)”, „Архітектурна й містобудівна спадщина доби Гетьманщини: Формування, дослідження, охорона”, „Втрачені об’єкти архітектурної спадщини України”, „Спадщина містобудування України: Теорія і практика історико-містобудівних пам’яткоохоронних досліджень населених місць”, „Українська спадщина”, „Втрачені святині”, „Пам’ятки архітектури й містобудування Лівобережної України: Виявлення, дослідження, фіксація”, „Замки и крепости Украины”, „Курс історії архітектури”.
Замовити книгу в Магазинчику
Добавить комментарий